25.11.2020, autor: G. Kostrubała

Pod skrzydłami AGH

W tym roku szkolnym po raz kolejny I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu zaprasza uczniów szkół podstawowych z powiatów: zamojskiego, tomaszowskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego i krasnostawskiego do udziału w V edycji Konkursu Matematycznego. Miło nam poinformować, że od tego roku konkurs odbywa się pod patronatem Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie - uczelni, z którą I Liceum współpracuje już od kilkunastu lat organizując II etap Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH oraz kursy roku zerowego z matematyki, fizyki, geografii i chemii. Już ponad 100 uczniów I Liceum wywalczyło tytuł laureata lub finalisty tego konkursu, wielu z nich kontynuuje także naukę w tej uczelni.

Szkoły, które chcą wziąć udział w konkursie mogą to zrobić do 22 stycznia 2021 r. przesyłając zgłoszenie listownie lub drogą elektroniczną. Szczegółowe informacje znajdują tutaj.

Warto przekonać się, że nauka matematyki jest przede wszystkim inwestycją we własny rozwój, ale przynosi także wymierne korzyści w postaci nagród. Finaliści konkursu otrzymują nagrody rzeczowe, a laureaci, którzy rozpoczną naukę w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Zamoyskiego otrzymają stypendium naukowe na start, a w późniejszym czasie, jak wielu starszych kolegów, być może rozpoczną naukę w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.