09.10.2015, autor: A. Poznański (2a)

Otrzęsiny stulecia

7 października klasy pierwsze zostały oficjalnie włączone do stuletniej społeczności szkolnej poprzez złożenie ślubowania. Po oficjalnej uroczystości odbyły się tradycyjne otrzęsiny zorganizowane przez klasę 2A.

Uczestniczące klasy musiały ułożyć piosenkę lub skecz na temat swojego profilu.

Pozostałe konkurencje to: jedzenie jabłka zawieszonego na sznurku, muzyczne kalambury, konkurs na ekologiczny mundurek z XX wieku, "Bełty" /konkurencja polegała na rozpoznaniu 3 składników, które znajdowały się w przygotowanym napoju/, "Mumia" /obwijanie wybranej osoby papierem toaletowym, tak aby przypominała mumię/ i malowanie chłopców przez dziewczyny.

Otrzęsiny miały związek ze stuleciem szkoły. W konkurencji na mundurek klasowy i strój nauczycielski klasy miały przygotować stroje z dawnych lat.

Wszyscy świetnie się bawili, podczas każdej konkurencji klasy dopingowały swych przedstawicieli. Pomiędzy konkurencjami był przeprowadzany quiz wiedzy o szkole, uczniowie  wykazali  się wielkimi ambicjami i z chęcią odpowiadali na pytania.

Po dwóch godzinach rywalizacji, komisja w składzie: Pan dyrektor Zygmunt Kamiński, Pani wicedyrektor Bożena Krupa, Pani wicedyrektor Agata Waszek, przewodniczący samorządu uczniowskiego Kacper Kołaszewski, zastępca Sylwia Nawrocka i uczeń klasy 2A Paweł Flis przyznali pierwsze miejsce klasie 1E.