10.10.2010, autor: J. Kusz

Otrzęsiny klas pierwszych

W czwartek 7 października odbyły się w naszym liceum tradycyjne otrzęsiny klas pierwszych. Otrzęsiny przygotowali zwycięzcy ubiegłorocznych otrzęsin klasa 2i.
Celem tego przedsięwzięcia było przełamanie barier wśród uczniów klas pierwszych, ich integracja i stworzenie poczucia akceptacji w szkole, budowanie pozytywnych relacji między wychowawcami a ich wychowankami, a przede wszystkim dobra zabawa.
Otrzęsiny poprzedziła uroczystość ślubowania klas pierwszych. Na wstępie głos zabrała Pani Dyrektor Lucyna Mielniczuk, która życzyła pierwszakom spełnienia ich oczekiwań związanych z wyborem I Liceum oraz jak największych sukcesów. Po tym nastąpiło uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.
Po części oficjalnej rozpoczęły się konkurencje dla uczniów klas pierwszych i ich wychowawców. Motywem przewodnim były „czeluście piekielne” i dlatego organizatorzy, czyli klasa 2i, byli ubrani w twarzowe stroje z rogami. Uczniowie tej klasy dołożyli wszelkich starań aby jak najlepiej przygotować tę imprezę.
Pierwszaków i ich wychowawców czekało 9 konkurencji. Na początek klasy pierwsze prezentowały hymn klasowy oraz transparent. Uczniowie wszystkich klas bardzo zaangażowali się w przygotowania do imprezy i każda klasa perfekcyjnie wywiązała się z nałożonych zadań. Największe emocje wzbudziły dwie konkurencje z udziałem wychowawców: kalambury i oświadczyny. Uczniowie wykazali się wielką wyobraźnią, kreatywnością i poczuciem humoru. Wielkich emocji dostarczyły też inne konkurencje takie jak picie mleka bez użycia rąk, jedzenie jabłka wiszącego na sznurku czy jedzenie kisielu z zawiązanymi oczami. Mogliśmy też podziwiać ciekawe portrety wychowawców wykonane przez uczniów klas pierwszych. Konkursy budziły wiele emocji i wszyscy reprezentanci byli zagrzewani do walki dopingiem swoich klas.
Po konkurencjach wystąpił szkolny kabaret z krótkim przedstawieniem.
Po burzliwych obradach i zliczeniu punktów jury ogłosiło werdykt. Zwycięską klasą okazała się klasa 1a, która przygotuje otrzęsiny w przyszłym roku. Zdobywcy I, II i III miejsca otrzymali nagrody – niespodzianki, a wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy.
Wszystkim pierwszakom życzymy wspaniałych przyjaciół, sukcesów w nauce oraz tego, by zdobywanie wiedzy było dla Was niezwykłą przygodą