02.10.2017, autor: A. Biszczan

Otrzęsiny klas pierwszych

W czwartkowe popołudnie (28 września) odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Organizatorem uroczystości była klasa II g wraz z wychowawczynią, panią Lucyną Mielniczuk. Aby stać się pełnoprawnymi członkami naszej społeczności, pierwszoklasiści musieli zmierzyć się z różnymi zadaniami.

Pierwszą konkurencją, z którą zmagali się uczniowie było wykonanie hymnu klasowego wraz z wyeksponowanymi atrybutami poszczególnych profili. Po wspaniałych występach wokalnych wytypowane osoby z każdej klasy musiały wykonać portret swojego wychowawcy.

Kolejną konkurencją było zjedzenie jabłka zawieszonego na nitce, co  wymagało od uczniów współpracy i skupienia. Wygrała ta drużyna, która zjadła owoc w najkrótszym czasie. Ostatnim zadaniem uczniów był quiz. Trzyosobowe  grupy musiały odpowiedzieć na pytania związane z naszą szkołą. Trzeba przy tym z uznaniem podkreślić, że uczniowie już na początku swojej edukacji wykazali się wiedzą oraz inteligencją. 

Po burzliwych i pełnych emocji zmaganiach, ale także wspaniałej, zdrowej rywalizacji zwyciężyła klasa Ie, której wychowawcą jest pan Michał Pałczyński, drugie miejsce zajęła klasa If, trzecie zaś Ic. 

Serdecznie gratulujemy pierwszoklasistom  i życzymy, aby lata spędzone w naszym liceum były nie tylko czasem nauki, ale także wspaniałych wspomnień.