01.10.2018, autor: M. Lis

Otrzęsiny 2018 wygrała 1G!

W czwartek, 27 września odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Gospodarzami byli zeszłoroczni zwycięzcy, uczniowie klasy II E. Całe przedsięwzięcie zorganizowane zostało w formie telewizyjnej gali. Nie zabrakło więc długich sukni, prowadzących w garniturach i blasku jupiterów.

Pierwszoklasiści rywalizowali w pięciu kategoriach. Uczestników oceniało jury w składzie: P. dyrektor Bożena Krupa, P. dyrektor Grzegorz Nogas, przewodnicząca SU Barbara Czausz oraz czternastu uczniów klasy II e, z Bartłomiejem Bździuchem na czele. Klasy zaprezentowały przygotowany wcześniej filmik o sobie, następnie zaśpiewały hymn klasowy z ułożonym przez siebie tekstem. Twórcom nie zabrakło kreatywności i pewności siebie na scenie.  Mogliśmy z zaciekawieniem i uśmiechem na twarzach przysłuchiwać się piosenkom i oglądać ich występy. 

 

Pozostałymi kategoriami był quiz muzyczny „listen and fight” i „dolina królów”, czyli wyścig w owijaniu drugiej osoby papierem tak, aby go nie urwać. Po dodaniu wszystkich punktów wyniki trzech klas zrównały się. Aby wyłonić zwycięzcę, została zorganizowana zabawa w krzesła. Przedstawiciele klas ID, IF i IG nerwowo stąpali w rytm muzyki, aby zwinnie zająć jedno miejsc. Ostatecznie zwycięzcami „Otrzęsin 2018” została klasa IG, która zaskoczyła jury i widownię pomysłowym spotem oraz niekonwencjonalnym hymnem stworzonym w dwóch utworów oraz zwinnością i determinacją w bitwie o miejsce na krześle.  Serdecznie gratulujemy wszystkim pierwszakom, a szczególnie zwycięzcom. Mamy nadzieję, że za rok równie pomysłowo i efektownie zabłyśniecie jako organizatorzy otrzęsin młodszych kolegów.