04.04.2017, autor: 1 LO

OGÓLNOPOLSKI RANKING W OLIMPIADACH SPOŁECZNO-PRAWNYCH

W dniu 3 kwietnia 2017 r. na Zamku Golubskim (woj. kujawsko-pomorskie) odbyło się podsumowanie VI Ogólnpolskiego Rankingu Olimpijskiego dla szkół ponadgimnzjalnych w społeczno-prawnych olimpiadach organizowanych na terenie Polski.

Wśród ok. 6 tys. szkół ponadagiminazjalnych I Liceum Ogólnokształcące zostało wyróżnione tytułem „Złotej Europejskiej Szkoly Praworządności RP” uzyskujac 9 miejsce na 173 sklasyfikowanych szkół. Wyróżnienie to zostało przyznane za osiągnięcia odniesione w roku szkolnym 2015/2016. Na sukces Szkoły złożyły się osiągnięcia uczniów pracujących pod opieką p. Zygmunta Kamińskiego. Sukcesy w 2015/2016 r. to Olimpiada Wiedzy o Prawie, Olimpiada Wiedzy o III RP, Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej, Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym, Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie, Olimpiada Solidarności, Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. 

W trakcie kongresu odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej z udziałem uczennicy naszej szkoły Ilony Rębisz. Uczennica uzyskała tytuł finalisty olimpiady. To kolejny tytuł olimpijski tej uczennicy w bieżącym roku szkolnym. Nauczycielem prowadzącym jest Michał Pałczyński - nauczyciel historii. Gratulujemy sukcesu.