01.09.2021, autor: M. Bikowska

Nowy rok szkolny czas zacząć!

Dzisiaj w auli naszego liceum odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2021/2022 z udziałem 228 pierwszoklasistów.

 

Nowych kolegów i koleżanki przywitał przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Karol Ostasz. Następnie głos zabrała pani dyrektor Bożena Krupa, która w swoim wystąpieniu życzyła młodzieży, aby te najbliższe cztery lata stały się dla niej przygodą intelektualną, czasem na rozwój pasji i zainteresowań. Podkreśliła również gotowość pomocy i wsparcia każdemu uczniowi. Przypomniała ponad stuletnią historię i dorobek naszej szkoły, której od dzisiaj uczniowie klas pierwszych stali się ważną częścią.

 

 

Uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego z akompaniamentem zespołu muzycznego pod kierunkiem pani Katarzyny Kowanek.

 

 

Dodatkową atrakcją było czytanie z podziałem na role przez panią dyrektor i K.Ostasza fragmentu „Moralności pani Dulskiej” G. Zapolskiej w ramach dziesiątej już odsłony Narodowego Czytania pod patronatem Prezydenta RP.

 

 

Po zakończeniu części oficjalnej odbyły się spotkania uczniów z wychowawcami.

Pierwszoklasistom życzymy wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności, sukcesów w nauce i nawiązywania trwałych przyjaźni.

Pamiętajcie, że zawsze możecie liczyć na naszą pomoc!

Dyrekcja i Nauczyciele.