05.12.2019, autor: M. Podolak

Niektórzy lubią poezję

Na szczęście elitarne grono wielbicieli poezji wcale nie jest takie nieliczne, o czym przekonaliśmy się podczas IV edycji Konkursu Recytatorskiego „Z wierszem do ludzi”. Tym razem blisko 40 uczestników zaprezentowało nam swoje interpretacje wierszy noblistki Wisławy Szymborskiej. Oceniało ich jury pod przewodnictwem Pani Dyrektor Bożeny Krupy, w skład którego wchodziły  panie: Bożena Fornek – instruktor Zamojskiego Domu Kultury oraz Krystyna Kamińska zasłużona polonistka naszego Liceum.

W pierwszej części konkursu wystąpili uczniowie zamojskich szkół podstawowych.  W tej kategorii nagrodę otrzymała Paulina Krutina ze Szkoły Podstawowej nr 4 za wykonanie wiersza Monolog psa zaplątanego w dzieje . Paulina została też zwyciężczynią plebiscytu publiczności. 

 

W drugiej części konkursu zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły.

Jury zdecydowało o przyznaniu I nagrody Katarzynie Kusy z kl. 1D za prezentację wiersza Terrorysta, on patrzy. II nagrodę otrzymała Wiktoria Ekonomiuk z kl. 1EG, a III Kamila Hereta /1AG/.  Przyznano też trzy równorzędne wyróżnienia dla: Edyty Buczak /2E/, Bartlomieja Babicza /2C/ i Kacpra Kani /1CG/. 

 

Wybór zwycięzców nie był łatwy, ponieważ wielu uczestników zaprezentowało ciekawe i dojrzałe interpretacje i nawet znane wiersze zyskały w ich wykonaniu nowy wymiar.

 

Publiczność mogła również wskazać swojego faworyta. Tym razem rywalizacja była bardzo wyrównana. Ostatecznie nagroda przypadła Kasi Kusy. Tak więc publiczność potwierdziła słuszność  decyzji jury.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za podzielenie się swoim zamiłowaniem do poezji oraz talentem recytatorskim. Mamy nadzieję, że zobaczymy Was na scenie jeszcze nie raz. Szczególnie dziękujemy uczniom szkół podstawowych, którzy musieli zwalczyć podwójny stres - tremę wynikającą  z publicznego występu oraz oswoić się z nowym miejscem. Zapraszamy do nas ponownie.

 

Wyrazy uznania kierujemy też do opiekunów czuwających nad młodymi talentami. Zapraszamy za rok!