17.11.2017, autor: M. Podolak

Niektórzy lubią poezję

A jest ich naprawdę wielu, o czym przekonali się organizatorzy 21. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego.  Jego uczestnicy mieli za zadanie przedstawić utwór inspirowany twórczością Leśmiana. Na scenie ZDK wystąpiło ponad 60 młodych recytatorów.

Nasze Liceum reprezentowało aż 10 uczniów z klas 1 i 3, którzy przygotowywali się pod kierunkiem pani profesor Beaty Wasilewskiej-Wnuk i pani profesor Magdaleny Lis. Wśród uczniów naszej szkoły uznanie jury zyskały trzy osoby: Katarzyna Słupska otrzymała nagrodę za recytację prozy Olgi Tokarczuk "Prawiek" i inne czasy, wyróżnienie przyznano Paulinie Wróblewskiej za recytację "Dziewczyny" B. Leśmiana oraz Kacprowi Madyńskiemu za zaprezentowanie fragmentów "Małego Księcia".

Gratulujemy serdecznie!