02.10.2018, autor: I LO

Nasi uczniowie na Kongresie Młodych Matematyków

W dniach 20-23 września w Lublinie odbył się VII Kongres Młodych Matematyków Polskich organizowany przez Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS oraz Instytut Matematyczny Polskiej Akademii Nauk. W gronie ponad dwustu najzdolniejszych polskich matematyków znaleźli się także reprezentanci naszej szkoły, podopieczni Pani Marii Bubiłek: Mateusz Duma i Paweł Lewkowicz. 

Podczas Kongresu mieli oni okazję zetknąć się z wybitnymi specjalistami oraz wysłuchać wielu ciekawych wykładów dotyczących min. ekstremalnej teorii zbiorów, algebry abstrakcyjnej czy kryptografii. Udało im się również odnieść sukces zwyciężając drużynowo w konkursie MatQuiz przeciwko innym uczestnikom z całego kraju. Gratulujemy serdecznie naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów w ich przygodzie z Królową Nauk.