17.10.2016, autor: M.Podolak

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

 

Miesiąc opowiadań rozstrzygnięty

Walentynki z książką

Plebiscyt na romans wszech czasów

I Turniej Poetycki

Literacki Hyde Park

VII Miesiąc Opowiadań

I Ty możesz zostać pisarzem

Konkursy biblioteczne rozstrzygnięte

I Turniej Poetycki

Literacka mapa Zamościa

Wesoły Konkurs biblioteczny

Rozstrzygnięcie konkursu „Detektyw MOL na tropie”

Konkurs „ DETEKTYW MOL NA TROPIE”

Śladami Henryka Sienkiewicza

A jednak śladami Sienkiewicza

Autostop, autostop…

Spełniamy czytelnicze marzenia!

Dziękujemy za wspólne czytanie

Szkolne czytanie „Quo vadis”

 

Pragniemy poinformować, że zdobyliśmy dotację celową w kwocie 15 tys. złotych na zakup nowości wydawniczych (książek niebędących podręcznikami) w ramach programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” – Priorytet 3.

Program ma na celu wspieranie w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Termin realizacji dotacji: do 31 grudnia 2016 r.

Uczniom zaproponowano wzięcie udziału w akcji „Spełniamy czytelnicze marzenia”, czyli zgłaszania tytułów książek, które chcieliby przeczytać. Zapraszamy również Rodziców do zapoznania się z ofertą biblioteki oraz współpracy.

Nauczycieli zapraszamy do indywidualnych ustaleń zakupów i projektów edukacyjnych, które chcieliby realizować w ramach tego programu jeszcze w tym semestrze.

Biblioteka organizuje wiele wydarzeń i akcji czytelniczych promujących czytanie np. Konkurs Miesiąc Opowiadań, Hyde Park Literacki, Zabierz książkę na święta /ferie/wakacje oraz inne. Liczymy na zaangażowanie uczniów oraz przychylność nauczycieli i rodziców.

Ponadto chcemy przypomnieć, że biblioteka w naszej szkole ma bardzo bogaty księgozbiór i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Zapraszamy!

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - list do rodziców

Dlaczego warto czytać?