11.12.2019, autor: N. Kuczyńska

Nagrodzeni za spot

Jak już informowaliśmy nasz kwartet w składzie: Jakub Wróblewski, Kaja Peć, Stefan Suder i Kornelia Kozyra wygrał powiatowy konkurs na najlepszy spot informacyjno-edukacyjny dotyczący zapobiegania i przeciwdziałania uzależnieniom od narkotyków i dopalaczy. 

Uczniowie napisali scenariusz, na podstawie którego jakiś czas temu nakręcili spot ukazujący efekty zażycia narkotyków, w którym sami wystąpili. Ich praca została wyróżniona i zaproszono ich do  udziału w podsumowaniu przedsięwzięcia "Akademia bezpieczeństwa i profilaktyki" realizowanego we współpracy z Komendą Miejską Policji w Zamościu, Kuratorium Oświaty w Lublinie, Miastem Zamość oraz Samodzielnym Publicznym Szpitalem Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. Zwycięzcy odebrali nagrody oraz dyplomy i wysłuchali kilku konferencji związanych z negatywnymi skutkami zażywania środków odurzających w tym alkoholu, narkotyków i dopalaczy. Mieli też okazję udzielić wywiadu dla radia eska oraz Polskiego Radia Lublin, w którym opowiedzieli zarówno o realizacji spotu jak i o problemie używek wśród młodzieży,  przedstawili także swoje stanowisko na ten temat. 

 

Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów zarówno w pisaniu scenariuszy jak i poczynaniach aktorskich i filmowych!

https://roztocze.net/pl/689_edukacja/340463_akademia_bezpieczenstwa_i_profilaktyki_w_sp_nr_6_relacja.html#

https://www.radio.lublin.pl/news/dopalacze-to-smierc-akademia-bezpieczenstwa-i-profilaktyki-w-zamosciu