27.03.2019, autor: B. Hawrylak

Myślę, więc jestem… w Pierwszym!

W piątek, 22 marca już po raz kolejny gościliśmy w murach naszego liceum rzesze gimnazjalistów i ósmoklasistów. W tym roku mogliśmy odnotować wyjątkowo wysoką frekwencję, ponieważ odwiedziło nas ponad 2400 uczniów, za co pragniemy im serdecznie podziękować. 

 

W tematycznie udekorowanych salach zapanowała niepowtarzalna, pełna entuzjazmu i radości atmosfera. Gimnazjaliści i ósmoklasiści tłumnie przemierzali szkolne korytarze, aby wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanych wydarzeniach promocyjnych, artystycznych i sportowych.

 

Swoją działalność zaprezentowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, szkolnego chóru, wolontariatu, Ruchu Światło Życie, harcerzy, grup paramilitarnych, bloga uczniowskiego, miały też miejsce pokazy robotów, ratownictwa medycznego, zaś w bibliotece działała fotobudka. Z kolei w auli wystąpiły z bogatym programem zespoły wokalne, taneczne i sportowe. 

 

Uczniowie naszego liceum przygotowali też prezentację profili poszczególnych klas, do których absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych będą mogli uczęszczać w przyszłym roku szkolnym.

 

Zmęczeni nadmiarem wrażeń i strudzeni długą wędrówką po szkole, mogli oni przez chwilę odpocząć i spokojnie porozmawiać w specjalnie przygotowanej kawiarence, delektując się przy okazji pysznym ciastkiem i gorącymi napojami. Z kolei amatorzy wyśmienitej kuchni staropolskiej mieli możliwość w karczmie „U Jana Zamoyskiego” posmakować wędlin i  wypieków, przyrządzonych  według tradycyjnych, sprawdzonych receptur. 

 

Jeszcze raz pragniemy serdecznie podziękować wszystkim gimnazjalistom i ósmoklasistom za wyjątkowo liczny udział w Dniach Otwartych i oczywiście zaprosić do naszego liceum.

Czekamy na Was! Dołączcie do najlepszych!