12.09.2017, autor: M. Cisek (kl. 2f)

Myśląc Ojczyzna...

8 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w grze miejskiej „Myśląc Ojczyzna”, zorganizowanej przez Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał w ramach obchodu Roku Józefa Piłsudskiego.

W ciągu 2,5 godziny, siedmioosobowa grupa uczniów musiała udać się w pięć wyznaczonych na wcześniej otrzymanej mapie miejsc, związanych z wizytami Józefa Piłsudskiego w Zamościu – 1. Akademia Zamojska, 2. Rynek Wielki, 3. ul. Staszica 4, 4. „Dom Centralny”, 5. Przedpole Bastionu II. Po przybyciu na zaznaczony na mapie obszar, zadaniem drużyny stawało się odnalezienie rekonstruktorów z GRH „Grenadiere”, a następnie wykonanie przygotowanych wcześniej zadań.

Gra miejska kończyła się na  mecie, w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał, gdzie odbyło się liczenie punktów.  Naszą szkoły reprezentowali uczniowie klasy II F: Iza Niderla, Monika Cisek, Wiktoria Teterycz, Mikołaj Polski, Michał Tutka, Arnold Sokołowski, Mateusz Radliński, którym towarzyszył opiekun, p. Michał Pałczyński. Drużyna z I Liceum zajęła 2. miejsce, uzyskując 33 z 35 możliwych do zdobycia punktów.

Załączone zdjęcia pochodzą ze strony MFiB Arsenał (muzeumarsenal.pl)