26.10.2015, autor: ZP

Modelowanie, projektowanie i programowanie układów robotów

21 października 2015 r. w naszej szkole odbyło się seminarium dla nauczycieli informatyki z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Tematem spotkania było Modelowanie, projektowanie i programowanie układów robotów.

Na seminarium odbyła się prezentacja innowacyjnego programu nauczania rozszerzonej informatyki w liceum "Nowa Era Informatyki", który jest realizowany w naszej szkole w klasie 3C (realizator programu - nauczyciel informatyki p. Z. Pałka) oraz platforma informatyczna MERMIDON (platforma e-learningowa).

Uczniowie pod opieką p. Z. Pałki - Marcin Łyś i Michał Panas z klasy 3C – zaprojektowali, zaprogramowali oraz zaprezentowali dwa modele robotów z wykorzystaniem Lego Mindstorms EV3.

Zaproszeni goście mogli również zapoznać się z osiągnięciami oraz projektami Mariusz Leśniaka z klasy 2C - laureata międzynarodowego konkursu: "Cannybot Design Competition". Mariusz przedstawił projekt oraz wydruki modeli z zaprojektowanej i wykonanej przez siebie drukarki 3D.

Na zakończenie seminarium p. dyrektor Agata Waszek złożyła serdeczne podziękowania gościom, którzy zechcieli zapoznać się z osiągnięciami i projektami informatycznymi uczniów naszej szkoły.