09.01.2024, autor: M. Lis

„Mistrzowie słowa”. Wyniki pierwszego etapu konkursu.

Miłośnicy języka polskiego spotkali się 14 grudnia 2023 roku w pierwszym etapie Konkursu polonistycznego „Mistrzowie słowa”. Uczestniczyli w nim licealiści z naszego liceum oraz uczniowie szkół podstawowych. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu dotyczącego różnych zagadnień z zakresu poprawności językowej i kultury języka polskiego.

Ze szkół podstawowych do następnego etapu przeszli: Joanna Łęcka z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Zamościu, Izabela Dumała i Mikołaj Kosik z Publicznej Szkoły Podstawowej w Radecznicy, Bruno Szumilak, Leon Myszczyński i Dawid Gemborys ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tomaszowie Lubelskim, Maja Pogorzelska ze Szkoły Podstawowej w Pasiekach, Bartosz Pliszka i Hubert Gąsak ze Szkoły Podstawowej w Pasiekach oraz Emilia Duras ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Zamościu. 

Do następnego etapu zakwalifikowali uczniowie naszego liceum: Magdalena Ciszewska, uczennica klasy 1e, Roksana Juśkiewicz, uczennica klasy 1c, Amelia Palonka, uczennica klasy 1d, Rafał Krawczyk, uczeń klasy 2b, Kinga Pasieczna, uczennica klasy 2g, Oskar Lipiec, uczeń klasy 1a, Wiktoria Gał, uczennica klasy 2i, Anna Krzysiak, uczennica klasy 2i.

Gratulujemy uczniom awansu, dziękujemy nauczycielom przygotowującym uczestników, a szczególnie nauczycielom szkół podstawowych, którzy włączyli się w organizację przebiegu pierwszego etapu zmagań i czekamy na spotkanie 21 lutego 2023 r. w drugim etapie Mistrzów słowa. Zadaniem konkursowiczów będzie wygłoszenie mowy na jeden z trzech tematów, które opublikowane są w zakładce konkursowej na stronie internetowej szkoły. http://1lo.com.pl/pdf/2023-2024-Tematy-II-etap-Konkursu-Polonistycznego.pdf