24.01.2018, autor: K. Linek

Mistrzowie matematyki

We wtorek 23 stycznia odbył się finał Konkursu Matematycznego organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Zamościu i I Liceum im. Jana Zamoyskiego w Zamościu pod patronatem Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Do drugiego etapu przystąpiło 38 finalistów ze szkół ponadgimnazjalnych z całego regionu. Jak zwykle w gronie laureatów nie zabrakło naszych uczniów – Paweł Lewkowicz (klasa 2a) zajął 4 miejsce, a Michał Węgrzyn (klasa 3h) 9. Do konkursu przygotowywała ich Pani Profesor Maria Bubiłek.

 

 

Tego samego dnia w naszej szkole odbył się finał konkursu matematycznego dla gimnazjalistów. Przystąpiło do niego 62 uczniów z gimnazjów w Zamościu, Biłgoraju, Hrubieszowie, Krasnobrodzie, Janowie Lubelskim, Zwierzyńcu, Skierbieszowie, Komarowie, Gorajcu, Grabowcu, Żdanowie, Radecznicy i Nieliszu. W gornie laureatów znaleźli się:

I miejsce - Mateusz Tkaczyk (Zespół Szkół w Krasnobrodzie)

II miejsce - Piotr Łaba (Powiatowe Gimnazjum w Biłgoraju)

III miejsce - Marcin Galewski - (Szkoła Podstawowa nr 2 w Zamościu)

IV miejsce - Dominik Tyrka (Zespół Szkół w Krasnobrodzie)

IV miejsce - Mikołaj Kiszka (Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Janowie Lubelskim)

V miejsce - Tomasz Turek (Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie)

VI miejsce - Tomasz Budzyński (Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie)

VII miejsce - Michał Bondyra (Powiatowe Gimnazjum w Biłgoraju)

VIII miejsce - Adrian Chwiejczak (Szkoła Podstawowa nr 2 w Zamościu)

VIII miejsce - Jakub Moskal (Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Janowie Lubelskim)

IX miejsce - Adam Zygmunt (Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju)

X miejsce - Szymon Krzesiński (Powiatowe Gimnazjum w Biłgoraju)


 

 

W czasie przerwy na prace komisji konkursowej uczniowie kl. 2b i 2c, którzy uczęszczają na  zajęcia z robotyki prowadzone w naszej szkole przez Pana Profesora Zbigniewa Pałkę, zaprezentowali działanie skonstruowanego podczas zajęć robota.   

 

Dyplomy i nagrody laureatom wręczyli Prezes Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz Kierownik Pracowni Matematyki w Instytucie Nauk Ekonomicznych PWSZ w Zamościu dr hab. Witold Mozgawa, Rektor PWSZ w Zamościu dr hab. Andrzej Samborski oraz Dyrektor I Liceum dr Bożena Krupa.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczniom i życzymy dalszych sukcesów!