04.11.2015, autor: M. Tomaszewski

Mistrzowie Paraolimpijscy odwiedzili I LO – „Wygraj życie dzięki marzeniom”

W czwartek 29 października 2015 r. w murach naszej szkoły mieliśmy zaszczyt gościć Mistrzów Olimpijskich w szermierce z Paraolimpiad w Sydney (2000), Atenach (2004), Pekinie (2008) i Londynie (2012) oraz wielokrotnych medalistów Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. 

Swoje umiejętności i życiowe cele zaprezentowali nam: Stefan Makowski, Radosław Stańczuk i Grzegorz Pluta. Sportowcy poprzez swój program „Wygraj życie dzięki marzeniom” i działania Fundacji „Akademia Integracji” docierają do coraz większej liczby dzieci i młodzieży.

Paraolimpijczycy przybliżyli uczniom historię i technikę walk szermierczych, ale przede wszystkim przekazali tak cenne wartości jak: INTEGRACJA, EMPATIA, AKCEPTACJA, ODWAGA, UCZCIWOŚĆ czy FAIR PLAY.

To nie był jedynie pokaz walki szermierczej na wózkach, ani pokaz dorobku sportowego. To była lekcja tolerancji, integracji, akceptacji, bezpieczeństwa oraz nauki o drugim człowieku. Była to opowieść o determinacji w spełnianiu marzeń i nie rezygnowaniu z pasji, a także przestroga, by zawsze uważać na siebie.

Zapraszamy do odwiedzania:

http://www.akademiaintegracji.pl/

https://www.facebook.com/akademia.integracji 

http://blogiceo.nq.pl/wf1lozamosc/2015/11/02/mistrzowie-paraolimpijscy-odwiedzili-i-lo-wygraj-zycie-dzieki-marzeniom/