09.02.2017, autor: M. Podolak

Miesiąc Opowiadań rozstrzygnięty

8 lutego odbyło się podsumowanie Konkursu Miesiąc Opowiadań.  W VII edycji Konkursu udział wzięło 9 młodych literatów: 2 osoby z III LO w Zamościu oraz 7 uczniów naszego Liceum (Kamila Kitka, Agnieszka Kopciewska, Izabela Krzesińska, Dagmara Łapińska, Marlena Mojżesz, Mateusz Radliński, Agnieszka Wójcik).

 

Przypomnijmy, że zadaniem uczestników było napisanie 4 opowiadań koncentrujących się wokół wybranych słów w ciągu 4 tygodni . Jury doceniło talenty pisarskie oraz wytrwałość i konsekwencję w realizacji tego niełatwego zadania. Zwyciężczynią Konkursu została Agnieszka Kopciewska z klasy II a. Otrzymała nagrodę zarówno za opowiadanie "Przez telefon", jak i za cały cykl opowiadań. Utwory Agnieszki odznaczały się pięknym językiem, zgrabną kompozycją, a przede wszystkim pomysłem. Wyróżnienie otrzymała Izabela Krzesińska /3f/ za opowiadania stanowiące cykl fantasy. Wyróżniono także Agnieszkę Wójcik /Ie/ za opowiadanie „Przemiana”.

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w Konkursie w przyszłym roku.  Dziękujemy p. M. Twardziszewskiej i p. P. Linkowi za pracę w jury.