28.04.2018, autor: M. Lis

Maturzyści zakończyli rok szkolny

24 kwietnia to szczególny dzień dla uczniów, którzy właśnie zakończyli kolejny etap swojego życia – ukończyli szkołę średnią. Uroczystość rozpoczęła Msza święta. Następnie młodzież spotkała się w szkolnej auli, by odebrać świadectwa ukończenia szkoły i pożegnać swoich nauczycieli. W imieniu uczniów maturzystów pożegnała Przewodnicząca SU Barbara Czausz, za trzy lata nauki dziękował Wiktor Banach, przedstawiciel absolwentów.

Dyrektor szkoły Pani Bożena Krupa przekazała nagrody książkowe i wyróżnienia dla uczniów wykazujących się szczególnymi osiągnięciami, zarówno w edukacji, jak i w zajęciach pozaszkolnych. Zostały wręczone statuetki Optimus Optimorum dla najlepszych uczniów ze średnią 5,0 i powyżej. Otrzymali je: Adriana Siek, Sylwia Mandziuk, Jagoda Madejczyk, Szymon Wiśniewski, Kinga Kwarciana, Sandra Pliżga, Piotr Płatek. Rodzice wyróżnionych uczniów zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi, które wręczyła Dyrektor szkoły.  Podziękowania za współpracę odebrała też Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Zofia Buchajczuk. Nagrodami książkowymi i okolicznościowymi medalami uhonorowani zostali uczniowie – laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych. Liczną grupę odbierających nagrody stanowili też członkowie Samorządu Uczniowskiego, wolontariusze, chórzyści oraz sportowcy zdobywający laury na zawodach sportowych. 

Na zakończenie wszyscy zebrani mogli obejrzeć przedstawienie przygotowane przez uczniów klas pierwszych i drugich pod kierunkiem Pana Piotra Linka. Potem były ostatnie spotkania z wychowawcami w klasach.

Z pewnością był to dzień szczególny, pełen wrażeń i wspomnień. Mamy nadzieję, że zapadnie on na długo w pamięci tegorocznych absolwentów. Może po latach z łezką w oku wspomną tych, którzy tu zostali: troskliwych nauczycieli i wychowawców, młodszych kolegów i koleżanki.

Dziękujemy Wam drodzy Absolwenci za minione trzy lata. Powodzenia na maturze… i nie tylko…