06.11.2014, autor: M. Podolak

Mamy Niepodległą

Obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się w naszej Szkole happeningiem zorganizowanym przez panią Barbarę Jędruszczak wraz z samorządem szkolnym. Uczniom i  nauczycielom wchodzącym do szkoły przypinano kokardy  w barwach narodowych, radiowęzeł nadawał pieśni patriotyczne, a korytarze udekorowane były flagami. Młodzież zaproszona została do obejrzenia prezentacji  ilustrującej dzieje Polski.

 

 

Następnie wszyscy chętni mogli przesłać kartkę pocztową lub e-kartkę do znajomych  z życzeniami z okazji Święta 11 listopada. W ten sposób włączyliśmy się w ogólnopolską akcję „Mamy Niepodległą” organizowaną przez Muzeum Józefa Piłsudskiego. Uczestników happeningu poczęstowano też grochówką.

 

Następnie odbyła się uroczysta akademia poświęcona wydarzeniom z roku 1918. Wykład na ten temat wygłosiła pani profesor Agnieszka Niańko.

Wystawiono montaż słowno-muzyczny  „Koncert Jankiela 1918” przygotowany przez młodzież pod kierunkiem p. Piotra Linka i ks. Jerzego Frankiewicza. Historyk p. Henryk Smalej w bardzo interesujący sposób zaprezentował swoją książkę poświęconą polskiej pieśni historycznej.

Miejskie uroczystości obchodów Święta Niepodległości z udziałem delegacji z naszej Szkoły odbędą się 11 listopada na Rynku Wielkim. Rozpoczną się manifestacją patriotyczną o godzinie 11, później odprawiona zostanie Msza Święta. O godzinie 15.30 w Zamojskim Domu Kultury można będzie uczestniczyć w koncercie okolicznościowym „W żołnierskiej pieśni”. 

 

Zachęcamy do wysłania e-kartek można zrobić to tutaj: http://mamyniepodlegla.najlepszemedia.pl/