08.11.2013, autor: M. Podolak

Mamy Niepodległą

W poniedziałek obchodzić będziemy  95 rocznicę odzyskania niepodległości. Szkolne obchody tego radosnego dla Polaków Święta rozpoczęły się już wcześniej. Na naszych korytarzach pojawiły się tablice z odezwą Honorowego Komitetu Obchodów Święta Niepodległości oraz plakaty przybliżające to ważne wydarzenie. W piątek odbyła się akademia przygotowana przez klasę I j we współpracy z uczniami klas: I b, I f, II a, II b, II d, III a, III i pod opieką Pani Małgorzaty Twardziszewskiej.

Przez cały dzień trwał też happening „Mamy Niepodległą” przygotowany przez p. Barbarę Jędruszczak.

 

Cała społeczność Szkoły była zaproszona na listopadowe biesiadowanie przy grochówce. Wspólnie śpiewano pieśni patriotyczne, oglądano prezentację multimedialną poświęconą postaciom Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego, dyskutowano o wydarzeniach z roku 1918, a także o tym czym jest niepodległość dla nas, współczesnych Polaków.

Klasy I wraz z wychowawcami wezmą udział w miejskich uroczystościach obchodów Święta Niepodległości. Wszystkich zachęcamy do radosnego świętowania. Pamiętajcie o wywieszeniu flagi! Zachęcamy też do wzięcia udziału w akcji  wyślij e-kartkę. Klikając w poniższy adres możesz wysłać znajomym jedną z 4 kartek zaprojektowanych przez znanych polskich plastyków.

 

http://www.muzeumpilsudski.pl/dzialalnosc/mamy-niepodlegla/wyslij-e-kartke