13.03.2013, autor: M. Lis

MISTRZYNIE MOWY POLSKIEJ!

W auli szkolnej dnia 7 marca 2013r. odbył się oratorski etap IV Konkursu Wiedzy o Języku Polskim. Do zmagań przystąpiło 9 uczennic z naszego liceum. Poziom wystąpień na temat etymologii słów w języku polskim był bardzo wyrównany, a komisja konkursowa w składzie: Krystyna Kamińska, Bogusława Racewicz – Białek i Magdalena Lis miała niezwykle trudny wybór. 

I miejsce zajęła Justyna Kozłowska, uczennica klasy III e, która przygotowała niezwykle ciekawe wystąpienie na temat słownictwa związanego z częściami ubioru.

II miejsce przypadło dwóm uczennicom:

Urszuli Lis z klasy II a za brawurowe przedstawienie wpływów języka tureckiego na język polski.

Mai Maciejewskiej z klasy I f za prezentację pochodzenia słów związanych z magią i baśnią.

III miejsce zajęła Monika Paszko z klasy III e za przedstawienie etymologii nazw miesięcy pór roku, dni tygodnia i innych słów związanych z kalendarzem.

Wyróżnienie przyznano Małgorzacie Kolasie z klasy III e, która z entuzjazmem przedstawiła przenikanie się dwóch języków polskiego i niemieckiego.

Na koniec Konkursu młodzież pod kierunkiem pań: Beaty Wasilewskiej Wnuk i Beaty Hawrylak  przygotowała spektakl poświęcony twórczości „poetów przeklętych”.

Wszystkich miłośników języka polskiego już dzisiaj zapraszamy do udziału w V Szkolnym Konkursie Wiedzy o Języku Polskim.