05.02.2020, autor: P. Linek

Literacki Debiut rozstrzygnięty

W minioną niedzielę już po raz 34. w Zamojskim Domu Kultury rozstrzygnięto konkurs literacki „Debiut”.  Podobnie jak w latach minionych i tym razem w kategorii szkół ponadpodstawowych główne role odegrali w nim uczniowie naszego Liceum, zdobywając cztery nagrody oraz dwa wyróżnienia. W dziedzinie poezji dwie równorzędne nagrody otrzymali Wiktoria Szykulska oraz Mateusz Sroczyński. Tym samym autorom przyznano również dwie główne nagrody w dziedzinie prozy. Jury wyróżniło także opowiadania Gabrieli Gancarz oraz Joanny Brożek.

Foto: ZDK

 

Warto zauważyć, że główną nagrodę w dziedzinie poezji wśród studentów otrzymał absolwent naszej szkoły, reprezentujący Uniwersytet Wrocławski, Jakub Linek. Gratulujemy!

Jak każe tradycja, laureaci „Debiutu” zaprezentują się na naszych Schodach w Międzynarodowym Dniu Poezji - 20 marca.