29.09.2016, autor: P. Stańczak

Lekcje anatomii w 1LO

W dniach 26-28.09.2016 r. klasy 2e i 2d o profilu biologiczno-chemicznym 1 LO miały możliwość uczestniczenia w warsztatach anatomicznych dotyczących tematyki budowy i funkcjonowania serca człowieka.

Lekcje przygotowali i poprowadzili studenci 2-go roku akademii medycznej, będący absolwentami naszego liceum: Szymon Chrześcijan - Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Klaudia Łapa - wydział wojskowo-lekarski na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, Jakub Kimak - Uniwersytet Medyczny w Lublinie. 

Wszyscy uczniowie mieli wyjątkową okazję by połączyć wiedzę teoretyczną o budowie anatomicznej serca człowieka z praktyką w postaci dokonania sekcji serca wieprzowego. Młodzież naszej szkoły z precyzją przyszłych chirurgów ;) doskonale posługiwała się skalpelami, dokonując wnikliwych obserwacji szczegółów anatomicznych: m. in głównych naczyń krwionośnych serca- „korony serca”, zastawek, przedsionków, komór, naczyń wieńcowych.

Wszystko odbywało się pod czujnym okiem i opieką merytoryczną naszych absolwentów- przyszłych lekarzy. Dziękujemy za wspaniałą, praktyczną lekcję biologii.