30.04.2019, autor: M. Podolak

Laureaci Konkursu Politechniki Warszawskiej

Paweł Lewkowicz /3a/ i Emil Łasocha /1a/ odnieśli ogromny sukces zostając  laureatami Powszechnego Internetowego Konkursu dla Uczniów Szkół Średnich organizowanego przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, których zainteresowania i umiejętności wykraczają poza standardowe wymagania szkolne z matematyki. Uczestnicy muszą wykazać się przeprowadzeniem wieloetapowego rozumowania i niekonwencjonalnym myśleniem. W tegorocznej, XX edycji Konkursu wzięło udział ponad 3000 osób, 200 najlepszych uczestników wystąpiło w finale, który odbył się w siedzibie uczelni. Spośród nich wyłoniono 18 laureatów. Paweł Lewkowicz zajął 6 miejsce, a Emil Łasocha był 14.

Laureaci mają zagwarantowany wolny wstęp na Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej oraz maksymalną liczbę punktów rekrutacyjnych z matematyki na dowolny inny kierunek studiów na PW oraz na Politechnikę Gdańską.

 

Wyróżniono również  3 nauczyciele mających  więcej niż jednego laureata,  w tym elitarnym gronie znalazła się Pani Profesor Maria Bubiłek.

Serdecznie gratulujemy!