19.01.2015, autor: M. Podolak

Kulturomaniak

Stowarzyszenie "Civitas Christiana" zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Kino Duchowe". 22 stycznia o godzinie 17 zaprezentowany zostanie film pt.: "Jan Paweł II i Prymas Stefan Kardynał Wyszyński". W spotkaniu weźmie również udział reżyser filmu - Paweł Woldan.

Z okazji przypadającej 23 stycznia 110. rocznicy urodzin Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego Dyskusyjny Klub Książki działający w Książnicy Zamojskiej zaprasza miłośników jego twórczości do wspólnej rozmowy o Ukochanym kraju i Zaczarowanej dorożce (23 stycznia 2015 r. o godz. 16.00 Biblioteka Główna ,ul. Kamienna 20).

W najbliższy piątek (23 stycznia) Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu zaprasza na wieczór kameralny. O godz. 19 rozpocznie się "Quartet Show" w wykonaniu Kwartetu "AQUAMARINE" (flet, klarnet, skrzypce, wiolonczela).

W programie koncertu między innymi: "Besame Mucho", "Granada", "Tico Tico", "Tango Jalousie", "Czarny Orfeusz", "Listonosz", "Libertango", "Raindrops Keep Falling On My Head"

Na Koncert noworoczny  zaprasza Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna” (24 stycznia o godzinie 17 w ZDK).

CKF „Stylowy” proponuje retransmisję przedstawienia teatralnego z National Theatre w Londynie. 27 stycznia 2015 o godz.: 18.30 na ekranie spektakl „Myszy i ludzie” na podstawie powieści Johna Steinbecka. W rolach głównych James Franco i Chris O’Dowd.

W repertuarze kina także 2 zasługujące na uwagę filmy: „Niezłomny” w reżyserii A. Jolie – wstrząsająca historia biegacza olimpijskiego z Berlina Louisa Zamperiniego, który podczas wojny trafił do niewoli japońskiej. I „Carte blanche” film o lubelskim nauczycielu historii, który traci wzrok.

Polecam