30.03.2016, autor: K. Wyszyńska-Gwozda

Konkursy z języka francuskiego

W ramach obchodów Zamojskich Dni Frankofonii w miesiącu marcu odbyły się dwa konkursy z języka francuskiego. 15 marca 2016 w II LO odbyła się XI edycja konkursu ortograficznego z języka francuskiego  „Champion de l'orthographe française”. Wzięli w nim udział uczniowie gimnazjów oraz liceów zamojskich i krasnostawskich. Uczestnicy konkursu musieli napisać dyktando i rozwiązać test gramatyczny. W kategorii: Liceum, uczeń naszej szkoły Damian Detko z klasy 2d zajął 2 miejsce.

W sobotę 19 marca 2016 uczniowie ze szkół naszego regionu mieli okazję wykazać się wiedzą o wybranym kraju frankofońskim w konkursie „Poznajemy Kanadę poprzez stacje dydaktyczne”. Zawodnicy oprócz wiedzy geograficznej  dotyczącej tego kraju musieli miedzy innymi wysłuchać i uzupełnić piosenkę po francusku, popisać się znajomością  świąt  kanadyjskich  oraz wiedzą dotyczącą znanych Kanadyjczyków. Wszystko na czas i po francusku! Naszą szkołę reprezentowała Joanna Zaremba z klasy 2f i okazała się najlepsza w kategorii szkół ponadgimnazjalnych! Wręczenie nagród z obu konkursów odbyło się w sobotę 19 marca. Gratulujemy zwycięzcom!