19.02.2009, autor: ZP

Konkursy informatyczne

Podczas dnia otwartego 18 lutego 2009 roku w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu odbył się finał Konkursu Młodych Informatyków. Do finału zakwalifikowało się czterech uczniów z naszej szkoły: Wojciech Stępniak (kl. 1a), Paweł Nowak (kl. 1b), Arkadiusz Smyk (kl. 1b) i Przemysław Pawliczuk (kl. 3j).
Uczestnicy finału zmagali się z pięcioma zadaniami, które obejmowały następujące zagadnienia informatyczne: programowanie, przetwarzanie danych w arkuszach kalkulacyjnych, grafikę komputerową, projektowanie i eksploatację sieci komputerowych, zagadnienia związane z administrowaniem i użytkowaniem komputera w sieci Internet.
O godzinie 14 nastąpiło uroczyste wręczenie nagród, którego dokonał prorektor dr Mieczysław Kowerski.
1 miejsce i główną nagrodę, konsolę Xbox 360 wygrał Tomasz Czura
 z I LO im. T. Kościuszki w Lubaczowie
2 miejsce, drukarkę laserową Samsung wygrał Przemysław Pawliczuk z I LO im. J. Zamoyskiego w Zamościu (Przemek był laureatem i zwycięzcą pierwszej edycji konkursu w 2006 roku).
3 miejsce, pakiet Microsoft Office 2007 przypadło Wojciechowi Stępniakowi z I LO im. J.Zamoyskiego w Zamościu.
Nagrody pocieszenia w postaci książek Thinking In Java otrzymali: Paweł Nowak oraz Arkadiusz Smyk (obaj z I LO).
Gratulujemy.

W poniedziałek 23 lutego 2009 roku odbędzie się finał etapu wojewódzkiego INTERSIEĆ. Po dwóch częściach etapu internetowego "Lubelskiego konkursu informatycznego INTERSIEĆ 2008/2009" do finału dotarło pięciu uczniów z I LO: Wojtek Stępniak (1a), Michał Korzeń (1f), Przemysław Rybak (1f), Michał Herda (2a) i Przemysław Pawliczuk (3j).
Finał odbędzie się w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Życzymy sukcesów i przejścia się do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 3 kwietnia 2009 roku.