22.02.2020, autor: M. Twardziszewska

Konkursowy Dzień Języka Ojczystego

Słowa i przedmioty” patronowały obchodom Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole. 21 lutego odbył się Finał XI Szkolnego Konkursu Wiedzy o Języku Polskim.

 

Zadaniem trzynaściorga uczniów było wygłoszenie prezentacji na temat różnorodnych zagadnień semantycznych, czyli dotyczących znaczeń wyrazów. 

Pierwsze miejsce zdobył Karol Ostasz z klasy 1 AG, drugie miejsce -  Izabela Paczewska z klasy 2 E, trzecie miejsce – Małgorzata Lis z klasy 2 A. Jury przyznało też dwa wyróżnienia – Aleksandrze Szymanek z klasy 1 E oraz Hubertowi Sobestiańczukowi z klasy 1 CG. Jak co roku nagrodę przyznała też publiczność  i nagrodziła Huberta Sobestiańczuka z klasy 1 CG. Wystąpienie Karola możecie przeczytać na szkolnym blogu: http://1lozamoscblog.blogspot.com

 

 

W oczekiwaniu na werdykt jury konkursowego uczniowie obejrzeli spektakl pod tytułem  „Przedmioty”, który przygotowali uczniowie pracujący w Kole Żywego Słowa pod kierunkiem pana profesora Piotra Linka we współpracy z grupą teatralną Młodzieżowego Domu Kultury prowadzoną  przez pana Piotra Johaniuka.

 

 

Konkurs prowadzili Weronika Bielińska i Mikołaj Chmura z klasy 3e.