28.03.2017, autor: K. Misiarz

Konkurs o Polsce, Europie i Świecie

23 marca w Instytucie Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych KUL odbyła się  IV edycja Konkursu o Polsce, Europie i świecie. Naszą szkołę reprezentowało 35 uczniów. Celem konkursu było zachęcenie młodzieży ponadgimanzjalnej do zapoznania się z tematyką polskiej polityki, procesami zachodzącymi w Europie i świecie.

Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali dyplomy uczestnictwa, natomiast za zajęcie pierwszych sześciu miejsc indeksy na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe lub Stosunki Międzynarodowe na Wydziale Nauk Społecznych KUL. Trzy z nich trafiły do uczniów naszej szkoły: Marcina Witkowskiego z klasy 3j, Szymona Łagowskiego z klasy 2a oraz Roberta Korzeniowskiego z klasy 2a.  

 

W przerwie między konkursem a ogłoszeniem wyników uczniowie brali udział  w warsztatach „Medycyna pola walki” prowadzonych przez Ratownika Legii Akademickiej. Dowiedzieli się na nich jak ważna jest szybka akcja ratunkowa poszkodowanych podczas walki na froncie. Mogli zobaczyć apteczkę oraz sprzęt ratunkowy jaki posiadają ratownicy medyczni udzielający pomocy podczas wojny. Atrakcją dla naszych panów były warsztaty ze studentem kierunku Bezpieczeństwo Narodowe, na których mogli obejrzeć różne rodzaje broni.