31.03.2017, autor: M. Podolak

Konkurs matematyczny PWSZ w Zamościu

Opinię, że matematyka da się lubić udowodniła liczna grupa uczniów szkół ponadgimnazjalnych, która uczestniczyła w Konkursie Matematycznym organizowanym przez PWSZ w Zamościu. Świetnie spisali się nasi uczniowie. Zwycięzcą został Michał Węgrzyn /2h/, który w nagrodę otrzymał smartfon LG. Michał, w ubiegłorocznej edycji Konkursu  będąc uczniem klasy I zajął 2 miejsce. Tak skomentował swoje osiągnięcia:

 – Uważam, że przez ostatni rok zrobiłem duże postępy, przede wszystkim przez rozwiązywanie zadań. Przygotowywałem się do wielu konkursów i zdecydowanie poprawiłem swój poziom i dzięki temu w tym roku wygrałem. Zdecydowanie matematyka jest ciekawa! Od dziecka interesowałem się łamigłówkami, co zresztą jest podobne do matematyki. To jest to, co mnie kręci. W domu nie uczę się bardzo dużo, bo w szkole jestem w stanie załapać to, czego tam uczą. Moim nauczycielem jest pani Maria Bubiłek, której bardzo dziękuję za przygotowanie do konkursu.

Miejsce III zajął Karol Krupa /3a/. W nagrodę otrzymał dysk przenośny Toshiba. A miejsce X Paweł Flis . Są to uczniowie Pani Profesor Marii Bubiłek.