01.06.2017, autor: s. M. Kozioł

Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Religijnej oraz Religijnej Poezji Śpiewanej

Dnia 30 maja odbył się w naszej szkole I Międzyszkolny Konkurs Poezji i Prozy Religijnej oraz Poezji Śpiewanej. Konkurs specyficzny, gdyż głównym celem zarówno dla organizatorów jak i dla uczestników nie było zdobycie nagrody, lecz zamanifestowanie swojej wiary, stworzenie atmosfery refleksji i radości chrześcijańskiej.

Cieszymy się bardzo, że na nasze zaproszenie odpowiedziało 14 szkół, z których przybyło 43 uczestników. Atmosfera była jak w Wieczerniku przed Zesłaniem Ducha Świętego: pełna powagi, wyciszenia i niesamowitej głębi. Była to niepowtarzalna uczta dla ducha. W ten nurt ewangelicznego przekazu wpisały się także pantomimy w wykonaniu Grupy GALILEA. Kawiarenka, z majowym zapachem, herbatką i smacznym żurkiem była miejscem nawiązywania przyjaźni i tworzenia wspólnoty młodego Kościoła. Zamysłem organizatorów było ukazanie prawdy, że w oczach Bożych, wszyscy jesteśmy równi, kochani i niepowtarzalni. Dlatego każdy z uczestników został obdarowany dyplomem, książką i pamiątkowym długopisem.

Zwieńczeniem 4 godzinnego spotkania była piosenka Tomka Kamińskiego :Ty tylko mnie poprowadź” w wykonaniu wszystkich uczestników oraz błogosławieństwo Ks. Roberta Strusa.

Do zobaczenia za rok!!!!!!!!!!