10.04.2019, autor: J. Kusz

Konkurs Piosenki Angielskiej

XVII Konkurs Piosenki Angielskiej odbył się 4 kwietnia 2019 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Zamoyskiego w Zamościu. Celem imprezy, zorganizowanej przez nauczycieli naszego liceum Jerzego Kusza i Urszulę Kusz było doskonalenie języka angielskiego oraz propagowanie kultury krajów angielskiego obszaru językowego poprzez zastosowanie niekonwencjonalnych metod nauczania.

Popisy uzdolnionej muzycznie młodzieży z I LO oceniało jury w składzie: 

przewodnicząca - Pani Elżbieta Kozyra - wieloletnia wokalistka Orkiestry Włościańskiej im. K. Namysłowskiego; Pan Tomasz Ziąbkowski – muzyk, kompozytor, autor tekstów, instruktor Zamojskiego Domu Kultury; Pan Steve Taylor - lektor j. angielskiego w Szkole Języków Obcych "Bacalarus" oraz Pani Urszula Kusz – nauczyciel języka angielskiego z naszego liceum. Każdy utwór oceniany był w trzech kategoriach: walory muzyczne, ogólne wrażenie artystyczne oraz poprawność językowa. Poziom artystyczny zaprezentowanych utworów był, zdaniem jurorów niezwykle wysoki. 

Do finału konkursu zostało zakwalifikowanych 14 utworów. Najwyższe konkursowe laury przypadły Adrianie Różańskiej z kl. 3d (uczennica p. M. Adamczuk), która mistrzowsko wykonała emocjonalny utwór Alannah Myles zatytułowany "Black Velvet". Ada zdobyła także Nagrodę Publiczności. Jury przyznało dwa drugie miejsca: Karolinie Szeremecie z kl. 2g (ucznnica p. D. Brogowskiej) za utwór "Don't Speak" oraz Gabrieli Dobek z kl. 1f (uczennica p. U. Kusz) za wykonanie utworu "All I Want".  Na trzecim miejscu uplasował się utwór "Promise Me” wykonany przez Magdalenę Świergoń z klasy 2e (uczennica p. P. Bryły). Nagrodę Dyrektora I LO otrzymał Wojciech Piwkowski kl. 2g (uczeń p. D. Brogowska).  Jury przyznało także dwa wyróżnienia: dla tercetu Agata Czuk, Agata Ostasz i Natalia Wojciechowska za wykonanie utworu "Shallow" oraz dla Pauliny Góry za utwór "Something in the Way".

Konkurs w języku angielskim prowadzili Krystian Petz i Michał Waśko. Konferansjerzy przygotowywali się pod  kierunkiem  Pani Urszuli Kusz.

W przerwie konkursu, podczas obrad jury, publiczność mogła obejrzeć dwa skecze w języku angielskim wykonane przez laureatów Festiwalu Twórczości Scenicznej w Językach Obcych oraz pozakonkursowe prezentacje muzyczne uczniów naszej szkoły.

Nagrody dla wykonawców ufundowali: Wydawnictwo Pearson, Wydawnictwo Macmillan, Wydawnictwo Nowa Era, Wydawnictwo Oxford University Press, Księgarnia Book Club, Księgarnia Eger oraz Dyrektor Szkoły.

Dyplomy dla uczestników konkursu przygotował Pan Zbigniew Pałka, który zapewnił obsługę informatyczną konkursu.

Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu miała kolejną okazję, aby połączyć obcowanie z kulturą europejską z dobrą zabawą. Mamy nadzieję spotkać się po raz osiemnasty w przyszłym roku. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: http://1lozmc.blogspot.com/2019/04/konkurs-piosenki-angielskiej.html?m=1