10.04.2018, autor: J. Kusz

Konkurs Piosenki Angielskiej

XVI Konkurs Piosenki Angielskiej odbył się 6 kwietnia 2018 roku w I Liceum  Ogólnokształcącym im. Jana Zamoyskiego w Zamościu. Celem imprezy, zorganizowanej przez nauczycieli naszego liceum Jerzego Kusza i Urszulę Kusz było doskonalenie języka angielskiego oraz propagowanie kultury krajów angielskiego obszaru językowego poprzez zastosowanie niekonwencjonalnych metod nauczania.

Popisy uzdolnionej muzycznie młodzieży z I LO oceniało jury w składzie:

przewodnicząca - Pani Elżbieta Kozyra - wieloletnia wokalistka Orkiestry Włościańskiej im. K. Namysłowskiego; Pan Tomasz Ziąbkowski – muzyk, kompozytor, autor tekstów, instruktor Zamojskiego Domu Kultury;  Pan Steve Taylor - lektor j. angielskiego w Szkole Języków Obcych "Bacalarus"; Pani Bożena Krupa - dyrektor I LO oraz Pani Urszula Kusz – nauczyciel języka angielskiego z naszego liceum. Każdy utwór oceniany był w trzech kategoriach: walory muzyczne, ogólne wrażenie artystyczne oraz poprawność językowa.

Poziom artystyczny zaprezentowanych utworów był, zdaniem jurorów niezwykle wysoki.          

Do finału konkursu zostało zakwalifikowanych 11 utworów. Najwyższe konkursowe laury przypadły Julii Źwiernik z kl. 3c (uczennica p. M. Struk), która z towarzyszeniem Marceliny Wilczyńskiej (gitara) mistrzowsko wykonała emocjonalny utwór Andry Day zatytułowany "Rise Up". Jury przyznało drugie miejsce Bartłomiejowi Dawidowi z kl. 3b (uczeń p. B. Kowalczyk) za wykonanie utworu  "Fly Me to the Moon". Na trzecim miejscu uplasowały się dwa utwory „Crazy in Love” w wykonaniu duetu Katarzyna Kurylak z klasy 3c (uczennica p. A. Turzynieckiej) i Adriana Duszejko, 3c (uczennica p. M. Struk) oraz "All of Me" w wykonaniu kolejnego duetu Agata Dereń z kl. 2i (p. A. Turzyniecka) i Wojciech Piwkowski kl. 1g (p. D. Brogowska). Ten drugi duet zdobył też Nagrodę Publiczności. Nagrodę Dyrektora otrzymała Karolina Szeremeta, 1g (p. D. Brogowska) za utwór "Unbreak My Heart". Jury ptrzyznało także dwa wyróżnienia: dla Julii Majer, kl. 2e (p. U. Kusz) za wykonanie utworu "Love Me Like You Do" oraz Magdaleny Świergoń, kl. 1e (p. B. Kowalczyk) za utwór "Killing Me Softly".

Konkurs w języku angielskim prowadzili Krystian Petz i Michał Waśko. Konferansjerzy przygotowywali się pod  kierunkiem  Pani Urszuli Kusz.

W przerwie konkursu, podczas obrad jury, publiczność mogła obejrzeć przedstawienie "Cinderfella" oraz pozakonkursowe prezentacje muzyczne uczestników Konkursu Piosenki Angielskiej ze Szkoły Podstawowej nr 4.

Nagrody dla wykonawców ufundowali: Wydawnictwo Pearson, Wydawnictwo Macmillan, Księgarnia Book Club, Księgarnia Eger oraz Dyrektor Szkoły.

Za obsługę techniczną odpowiadali Karol Bondyra oraz Daniel Maluga. Dyplomy dla uczestników konkursu przygotował Pan Zbigniew Pałka, który zapewnił obsługę informatyczną konkursu.

Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu miała kolejną okazję, aby połączyć obcowanie z kulturą europejską z dobrą zabawą. Mamy nadzieję spotkać się po raz siedemnasty w przyszłym roku.

Fotoblog I LO