23.05.2014, autor: M. Lis

Kolejna akcja SU - Festiwal Zdrowej Żywności

22 maja 2014 roku w szkole odbył się Festiwal Zdrowej Żywności, impreza przygotowana przez SU w celu promowania zdrowego i zbilansowanego sposobu odżywiania. Symbolem akcji stała się marchewka jako sposób na tanią, rodzimą i zdrową przekąskę. 

Przedstawicielki SU cały dzień częstowały uczniów i nauczycieli marchewką, przekonując do konieczności wprowadzenia do menu większej ilości warzyw i owoców. Na szkolnym dziedzińcu klasy pierwsze przygotowały stoiska z różnorodnymi potrawami. Były: sałatki warzywne, kanapki z pełnoziarnistego pieczywa, twarożek, zielone naleśniki, sałatki owocowe, ciasta marchewkowe, woda z cytryną i …. wiele innych pyszności. Przedstawiciele klas prezentowali przyniesione potrawy i zachęcali do degustacji. Przygrywał też szkolny zespół, a uczniowie i nauczyciele mogli skorzystać z ławeczek na szkolnym dziedzińcu i poddać się niemal piknikowej atmosferze. 

Zdjęcia z festiwalu można obejrzeć na szkolnym fotoblogu prowadzonym przez sekcję fotograficzną Samorządu Uczniowskiego. 

Film z festiwalu można obejrzeć na szkolnym kanale YouTube.

Relacja z festiwalu przygotowana przez radiową sekcję SU (wywiady z uczniami, nauczycielami i gośćmi) ukaże się w Radiu Eska w przyszłym tygodniu.