06.11.2013, autor:

Kokarda narodowa

Obchodom Dnia Niepodległości  towarzyszy w naszej szkole specjalna akcja przygotowywania kokard narodowych. Zainicjowana przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego trzy lata temu, od ubiegłego roku cieszy się również dużym zainteresowaniem  naszych uczniów.  Przygotowując je wspólnie  w szkole mamy okazję być razem. W tym roku inicjatywę podjęli uczniowie wszystkich klas pierwszych oraz klasa 2e.   Środki finansowe na zakup niezbędnych materiałów  otrzymaliśmy od Fundacji „Zakłady Kórnickie”, która nie tylko wspiera nas w tej akcji, ale również jest fundatorem stypendiów dla  naszych uczniów.

Kokardy narodowe, wpięte w płaszcze i kurtki są drobnym, lecz bardzo wyrazistym symbolem nowoczesnego patriotyzmu oraz promocją barw narodowych.

Kokardy narodowe towarzyszą nam od długiego czasu. Noszono je w czasach zaborów jako manifestację polskości, towarzyszyły też powstańcom i żołnierzom walczącym o wolność naszego kraju. Dziś są symbolem jedności i szacunku dla tradycji. 

Zachęcamy do zapoznania się z historią powstania i ewaluacji wzoru kokardy narodowej zamieszczonej na oficjalnej stronie Prezydenta RP. Kokardę można przypiąć także wirtualnie, do swojego zdjęcia na portalu społecznościowym - aplikacja jest dostępna na profilu Prezydenta RP na facebooku.

Pamiętajmy jednak, że w dniu 11 listopada nie tylko kokarda przypięta do stroju stanowić będzie o naszym patriotyzmie i naszej jedności, a przede wszystkim godne zachowanie i właściwe poszanowanie tego Święta.