30.10.2013, autor: A. Ulanicka (kl. 2g)

Kartka dla Oliwki

Uczniom naszej szkoły nie dolega powszechnie panująca "znieczulica". Gdy tylko dowiedzieli się o nieuleczalnie chorej małej Oliwce, prędko zapragnęli spełnić jej największe marzenie. Dziewczynka zażyczyła sobie dostać jak najwięcej kartek urodzinowych. Społeczność naszego liceum zaangażowała się w akcję prowadzoną na facebook'u. 

W czwartek (24.10) zebrali kartki, pocztówki i laurki z najserdeczniejszymi życzeniami z okazji 6 urodzin Oliwki. Następnego dnia wysłaliśmy dwa kilo uścisków, buziaków i pozdrowień zapisanych na papierze. W sumie do dziewczynki dotarło około miliona kartek z różnych części świata. Być może nie przywrócą jej one zdrowia, jednak pocieszająca jest myśl, że także dzięki nam na twarzy sześciolatki pojawił się uśmiech.