07.04.2016, autor: B. Krupa

Jesteśmy

7 kwietnia 2016 r. podczas uroczystej gali w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie zostały wręczone nagrody dla zwycięzców czwartej edycji Konkursu „Lider Innowacji” i Projektu „Szkoła Innowacji".

Dołączyliśmy do elitarnego grona szkół ponadgimnazjalnych z Lubelszczyzny otrzymując Certyfikat Szkoła Innowacji, który jest wyróżnieniem i jednocześnie promowaniem szkół nowoczesnych, innowacyjnych, wspierających edukację praktyczną, dbających o przyszłość swoich absolwentów. Dotychczas w trzech edycjach konkursu 49 szkół otrzymało taki certyfikat. Przedsięwzięciu od początku patronują Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Lublin oraz Lubelski Kurator Oświaty.

Kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciele Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie, władz samorządowych, Kuratorium Oświaty, szkół oraz mediów postanowiła uhonorować naszą szkołę wyróżnieniem „Szkoła – lider innowacji”, co świadczy iż dokładamy wszelkich starań  aby kształcić na jak najwyższym poziomie – kształtować postawy przedsiębiorcze oraz społeczną odpowiedzialność i kreować najlepsze wzorce w dziedzinie edukacji. Wyróżnienie dla laureata konkursu w kategorii „Szkoła – lider innowacji” przyjął Dyrektor Zygmunt Kamiński.

Ponadto nasz absolwent Mateusz Szczygieł został laureatem konkursu w kategorii „Uczeń – lider innowacji”. Wyróżnienie w jego imieniu odebrali nasi uczniowie Mariusz Leśniak i Hubert Kukułowicz.

Poprzeczkę ustawiliśmy sobie od razu bardzo wysoko i teraz trzeba dołożyć starań by nie tylko utrzymać się na tym poziomie, ale w kolejnym roku jeszcze go podnieść.