22.12.2019, autor: B. Hawrylak

Jest taki dzień…

20 grudnia, w piątkowe przedpołudnie w Sali Kolumnowej odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne dla uczniów i wszystkich pracowników naszej szkoły. Życzenia świąteczne złożyła p. Dyrektor Bożena Krupa, a następnie uzdolnionej młodzieży zostały wręczone stypendia im. Bolesława Hassa za szczególne osiągnięcia edukacyjne w minionym roku szkolnym. Otrzymało je kilkudziesięciu naszych uczniów, w tym absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów, którzy zostali finalistami i laureatami konkursów kuratoryjnych. Przyznano również trzy stypendia ufundowane przez p. Antoniego Pawluka za działalność artystyczną.

Tradycyjnie już dopełnieniem świątecznych uroczystości były Jasełka przygotowane przez uczniów pod kierunkiem katechetki, p. Anny Szczygieł.

Wigilijne spotkanie uświetnił również występ szkolnego chóru, który dał wspaniały koncert kolęd i pastorałek. Przygotowaniem utalentowanej muzycznie młodzieży zajęli się p. Andrzej Czernik oraz p. Katarzyna Kowanek.

Ciekawy, wpisujący się klimatem w świąteczne nastroje musical zaprezentowali uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem uczennic - Agaty Czuk/2a/ i Agaty Ostasz/2h/. Młodzieży należą się zasłużone brawa za inwencję artystyczną, ponieważ należy podkreślić, że był to autorski projekt z interesującymi aranżacjami piosenek oraz oryginalnymi rozwiązaniami scenicznymi.

Nieco wcześniej, w godzinach przedpołudniowych we wszystkich klasach odbyły się spotkania wigilijne. Uczniowie przygotowali tradycyjny poczęstunek, złożyli sobie życzenia, zaśpiewali kolędy i stworzyli wraz z nauczycielami oraz wychowawcami niepowtarzalny klimat.

W tych przedświątecznych dniach w naszych pałacowych wnętrzach niepodzielnie zapanowała magia Świąt i pełna wzajemnej życzliwości atmosfera.