24.04.2017, autor: M. Podolak

Innowacyjna Stulatka

Nasze Liceum, to nie tylko szkoła z pięknymi, stuletnimi tradycjami. To także szkoła, która nie boi się nowych wyzwań i działań innowacyjnych. Co zostało potwierdzone przyznaniem certyfikatu „Szkoła Innowacji”. Tytuł ten przyznawany jest w konkursie, organizowanym przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie, promującym szkoły, w których realizowane są nowatorskie pomysły, wspierana jest praktyczna edukacja, kreatywność i przedsiębiorczość uczniów, oraz podejmowane są wszelkie niestandardowe i innowacyjne działania.

Podczas Gali V edycji Projektu Certyfikacji Szkół „Szkoła Innowacji" 20 kwietnia 2017 r. przyznano również tytuły w Konkursie „Lider Innowacji” 2017 w sześciu kategoriach.

I LO zostało laureatem Konkursu w 2 kategoriach, oraz uzyskało wyróżnienie w 2 innych.

Tytuł Laureata w kategorii „Dyrektor – Lider Innowacji” przyznano Dyrektorowi I LO Zygmuntowi Kamińskiemu za podejmowanie licznych działań na rzecz doskonalenia pracy, otwartość oraz inspirowanie uczniów i nauczycieli i tworzenie przyjaznej atmosfery zachęcającej do rozwijania ciekawych inicjatyw. 

Tytuł laureata w kategorii  „Nauczyciel – Lider Innowacji” otrzymał Włodzimierz Kuśmierczuk – Profesor oświaty, pełen pasji nauczyciel chemii, którego uczniowie odnoszą sukcesy w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Chemicznej, a nawet w Olimpiadzie Międzynarodowej, twórca „Kuźni chemicznej” dla uczniów szczególnie zainteresowanych tajnikami tej nauki.

 

Praca szkoły w różnych obszarach w roku 2015/2016 została doceniona przyznaniem wyróżnienia w kategorii  „Szkoła – Lider Innowacji”

 

Co szczególnie cieszy wyróżniono również Mariusza Leśniaka w kategorii: „Uczeń – lider innowacji”

 

Mariusz jest tegorocznym maturzystą, zwycięzcą międzynarodowego konkursu z robotyki. Fascynuje się drukiem 3-D, a swoją wiedzą na ten temat dzieli się uczniami innych szkół. Interesuje się nie tylko informatyką, w ubiegłym roku szkolnym pełnił funkcję przewodniczącego SU, zainicjował m.in. akcję zaprojektowania i wydrukowania bluz z logo szkoły, które cieszą się ogromną popularnością.

 

http://www.wsei.lublin.pl/dla-szkol/projekt-szkola-innowacji/edycja-v-2016-2017-dla-szkol-ponadgimnazjalnych/news-jubileuszowa-gala-podsumowujaca-piata-edycje-projektu-certyfikacji-szkol-szkola-innowacji-ikonkursu-lider-innowacji-lista-laureatow