16.06.2017, autor: s. M. Kozioł

IV Parafiada Zamojska 2017

Już po raz czwarty nasze Liceum razem z parafią Katedralną zaprosiło młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną na PARAFIADĘ  ZAMOJSKĄ. Podobnie jak w poprzednich latach patronat honorowy nad imprezą objęli: Ks. Bp Marian Rojek i Prezydent miasta Zamościa Pan Andrzej Wnuk oraz Katolickie Radio Zamość.

Parafiadę zainaugurowała o godz. 8.00 msza święta w Katedrze, z uroczystym ślubowaniem i przemarszem ulicami Zamościa na dziedziniec naszej Szkoły. Następnie przy hymnie została wciągnięta flaga Parafiady Zamojskiej, krótkie przemówienia Dyrektora szkoły oraz oficjalne rozpoczęcie przez ks. Leszka Boryło. Po części oficjalnej, rozpoczęły się zmagania sportowe w piłce nożnej, piłce siatkowej, tenisie stołowym i warcabach. Jednocześnie w salach szkolnych odbywały się warsztaty plastyczne, muzyczne, artystyczne oraz religijne i historyczne. Podczas całodziennych zmagań  na boiskach, trawie oraz w salach działała kawiarenka, gdzie można było posilić się bigosem czy słodkim ciastkiem oraz co nieco uzupełnić płyny w organizmach, gdyż pogoda była upalna. Całość zakończyliśmy wręczeniem medali, nagród, dyplomów oraz koncertem ewangelizacyjnym naszego zespołu szkolnego. Zwycięzcą IV Parafiady Zamojskiej została drużyna z Gimnazjum w Suchowoli. Gratulujemy. Szczególne podziękowania kierujemy do niezawodnych woluntariuszy oraz nauczycieli I LO w Zamościu.