07.05.2017, autor: s. M. Kozioł

IV PARAFIADA ZAMOJSKA

I Liceum Ogólnokształcące oraz Parafia Katedralna po raz kolejny zapraszają młodzież szkolną i parafialną w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym do udziału w IV Parafiadzie Zamojskiej, która odbędzie się 3 czerwca 2017 r. w Zamościu /w budynku I LO oraz na obiektach OSiR/.

Stadion, teatr, świątynia – te trzy słowa opisują parafiadową ideę rozwoju młodego człowieka. Uczestnicy Parafiady będą mogli rywalizować w sześciu dyscyplinach sportowych: turnieju piłki nożnej, piłki siatkowej, tenisa stołowego, warcabach, biegu na 100 i 400 m oraz w konkursach: religijnym, plastycznym, artystycznym oraz w konkursie piosenki.

Parafiada to także świetne zabawy integracyjne, spotkania z ciekawymi ludźmi, okazja do spontanicznej dobrej zabawy w gronie rówieśników z różnych miast, szkół i środowisk. Wszyscy uczestnicy Parafiady otrzymają pamiątkowe dyplomy zaś najlepsi – medale, puchary. Najlepsza drużyna Parafiady Zamojskiej będzie reprezentować diecezję zamojsko-lubaczowską podczas Finałów Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

Patronat Honorowy nad Parafiadą objęli:

JE Ksiądz Biskup Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej Marian Rojek

Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk

 

Zgłoszenia są przyjmowane do 10 maja 2017 r. Formularz zgłoszeniowy i szczegółowe informacje dostępne: http://www.1lo.com.pl/konkursy-85/Parafiada-243