08.01.2015, autor: A. Nowak

II etap Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”

Informujemy, że w dniach 31 stycznia - 1 lutego 2015r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Zamoyskiego w Zamościu zostanie przeprowadzony po raz kolejny II etap Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”.

Jesteśmy jednym z 10 ośrodków w kraju wybranych przez Krakowską Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica do przeprowadzenia Olimpiady. Do naszej szkoły kierowani są uczniowie  z całego województwa lubelskiego, W tym roku w naszym Liceum przystąpi do egzaminów 353 uczniów – pod względem liczby skierowanych uczniów jesteśmy największym ośrodkiem w kraju.

Tak jak w latach poprzednich w grupie zakwalifikowanych do II etapu mamy swoich reprezentantów. Najliczniejszą grupę stanowią matematycy – o awans do finału walczyć będzie 18 uczniów z naszej Szkoły. Do zmagań przystąpi także 8 uczniów zdających fizykę i 6 chemię.

Uczestnikom Olimpiady życzymy powodzenia.