30.04.2022, autor: A. Niańko

„I tak się trudno rozstać…” z uczniami klas trzecich

W piątek 29 kwietnia odbyła się uroczystość pożegnania klas maturalnych. Część oficjalna rozpoczęła się na zewnątrz budynku szkolnego od wprowadzenia Sztandaru Szkoły oraz wspólnego odśpiewania hymnu, po czym prowadzący powitał wszystkich zgromadzonych: Dyrekcję, wychowawców, nauczycieli, rodziców, uczniów oraz przybyłych gości.

Atmosfera i oprawa miały uroczysty charakter. Nie zabrakło pięknych, sentymentalnych piosenek wykonanych przez młodsze koleżanki.

Następnie głos zabrał były przewodniczący, a jednocześnie absolwent szkoły - Karol Ostasz, mówiąc: „Przez ostatnie 3 lata przygotowywaliśmy się do jednego z najważniejszych egzaminów w naszym życiu- egzaminu dojrzałości. Jestem bardzo wdzięczny wychowawcom oraz nauczycielom za cały wkład w naszą edukację i wychowanie, rodzicom za wsparcie, a  wam, koleżanki i koledzy za świetną, unikalną i niepowtarzalną atmosferę w naszej szkole. Wiem, że te chwile już nie wrócą, po maturze każdy pójdzie w swoją stronę i chociaż nasze drogi się rozchodzą, rad jestem ,że dane mi było was poznać.”

 

Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Bożena Krupa, która skierowała ciepłe słowa do maturzystów, życząc im bardzo dobrych wyników na maturze oraz trafnego wyboru dalszej drogi życiowej.

 

 

Kluczowym punktem uroczystości było wręczenie absolwentom Szkoły nagród, dyplomów, a ich rodzicom listów gratulacyjnych. 

W tym roku edukację licealną ukończyło 184 uczniów z 5 klas, 28 z nich zasłużyło na świadectwa z wyróżnieniem. 

Nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie otrzymali:

Patrycja Wybranowska - 3AG - 5,47

Szymon Smoła - 3AG - 5,35

Zofia Iwaniec - 3AG - 5,29

Hubert Rafał Sobestiańczuk - 3CG - 5,22

Aleksandra Anna Sędziak - 3EG - 5,18

Milena Kinga Kowalczyk - 3CG - 5,17

Kacper Franciszek Oberda - 3CG - 5,17

Agnieszka Paterak - 3CD - 5,06

Gabriela Muzyczuk - 3EG - 5,06

Sandra Hołdaś - 3EG - 5,00

Weronika Pelc - 3BG - 5,00

Alicja Jakubczak - 3EG - 5,00

Szymon Kluczek - 3BG - 4,94

Gabriel Stryczek - 3BG - 4.94

Wiktoria Mazur - 3CG - 4,94

Jakub Kopiel - 3CG - 4,89

Aleksandra Grosman - 3AG - 4,88

Klaudia Łagowska - 3BG - 4,88

Wiktoria Piotrowska - 3BG - 4,86

Natalia Pytlowska – 3CG - 4,83

Oliwia Smyk - 3CG - 4,83

Jagoda Karcz - 3EG - 4,82

Gabriela Wiśniewska - 3DG - 4,78

Iga Szkałuba - 3EG - 4,78

Bartłomiej Szponar - 3CG - 4,76

Kacper Kiecana - 3AG - 4,76

Dominika Kmieć - 3AG - 4,76

Karol Ostasz - 3AG - 4,76

 

Z najwyższą średnią ocen szkołę ukończyła Patrycja Wybranowska z klasy 3 AG i została nagrodzona statuetką Dyrektora Szkoły Optimus Optimorum 2022, Patrycja jest również Finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady ,,O Diamentowy Indeks AGH" z fizyki

 

 

Laureatami i finalistami olimpiad przedmiotowych oraz konkursów zostali: 

Patryk Dubas /3CG/ - Finalista XV Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego "Dzieje żołnierza i oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia"

Kacper Kania /3CG/- Finalista XXXII Olimpiady Teologii Katolickiej

Szymon Smoła /3AG/- Finalista konkursu matematycznego Akademii Zamojskiej, uzyskał kwalifikację do drugiego etapu Olimpiady Wiedzy Historycznej w roku szkolnym 2019/2020, Finalista X Konkursu Języka Angielskiego w roku szkolnym 2019/2020, II etap Olimpiady fizycznej

Zofia Iwaniec /3AG/- Finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady ,,O Diamentowy Indeks AGH" z matematyki, II etap Olimpiady matematycznej

Hubert Rafał Sobestiańczuk /3CG/- awans do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy Historycznej i do etapu okręgowego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Milena Kinga Kowalczyk /3CG/- awansowała do ustnego etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Kacper Franciszek Oberda /3CG/- Finalista XXIV Olimpiady Wiedzy o Prawie. 

Aleksandra Anna Sędziak /3EG/- Laureatka programu "Lider Wiedzy i Ochrony Środowiska", Laureatka konkursu "Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim".

Gabriela Muzyczuk /3EG/- Laureatka konkursu "Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim"

Wiktoria Mazur /3CG/- III m-ce w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Języku Polskim

Jakub Kopiel /3CG/- awans do drugiego etapu Konkursu Wiedzy o Stanach Zjednoczonych oraz I Miejsce w X Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego dla klas trzecich

Natalia Pytlowska /3CG/- awans do ustnego etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Bartłomiej Szponar /3CG/- awans do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy Historycznej Olimpiady Historycznej oraz Olimpiady Znajomości Afryki

Kacper Kiecana /3AG/- Laureat XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu, III miejsce w IV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym "Muza 2021" w Atenach

 

 

Dyplom za 100% frekwencję otrzymali: 

Jakub Rzemieniuk - 3CG, Gabriel Stryczek – 3BG.

Osoby zaangażowane w pracę Samorządu Uczniowskiego: 

Karol Ostasz, Katarzyna Horoszkiewicz, Gabriela Nadolska, Aleksandra Grosman, Iga Szkałuba, Klaudia Wiater, Patrycja Wybranowska. 

Dyplomy dla wolontariuszy w dowód uznania za bezinteresowną pomoc w kształtowaniu otaczającej rzeczywistości oraz zmienianieświata na lepsze,z rąk wychowawców otrzymali:

Aleksandra Grosman, Marcelina Nadłonek, Klaudia Wiater, Zofia Iwaniec, Karol Ostasz, Damian Skiba, Katarzyna Horoszkiewicz, Gabriela Nadolska, Ilona Hrycuniak, Milena, Kowalczyk, Gabriela Wiśniewska, Magda Semczuk, Zuzia Dobosz, Weronika Pazdan, Weronika Sławińska, Dominika Frańczuk, Kinga Orkiszewska, Kamila Pelc, Natalia Wójcik, Agata Zaleśna, Wiktoria Wójtowicz, Paulina Żołopa, Kinga Duras, Joanna Marcola, Emilia Lal, Jagoda Węcławik, Paulina Konopa, Patrycja Jurczyszyn, Dominika Tryniecka, Wiktoria Ekonomiuk.

Na pewno ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w pamięci tegorocznych absolwentów, bo przecież to tu – w I liceum zrodziły się wielkie przyjaźnie i plany na przyszłość, tu również pozostaną wspomnienia nauczycieli, wychowawców, chwil radości i uczniowskiego trudu.  Wiemy jednak, że koniec jednego etapu w życiu człowieka staje się początkiem kolejnego, miejmy nadzieję, że jeszcze wspanialszego i bardziej satysfakcjonującego.

 

Drodzy Absolwenci,

W imieniu Dyrekcji i całego grona pedagogicznego, życzymy Wam, jak najlepszych wyników z egzaminu dojrzałości oraz realizacji wszystkich planów i dostania się na wymarzone kierunki studiów.

Zachowajcie nas w życzliwej pamięci!