03.11.2015, autor: J. Sochan

Historia Anglii według „Misia”

23 października 2015 r. gościliśmy w Szkole grupę The Bear Educational Theatre. Artyści, zaproszeni już po raz drugi przez p. Profesor Mieczysławę Adamczuk w humorystyczny sposób opowiedzieli o historii Wielkiej Brytanii na przestrzeni wieków.

Spektakl odbywał się w języku angielskim. Aktorzy przedstawili dzieje poprzez krótkie scenki, które miały pokazać, jak wyglądało życie ludzi w tamtym okresie. Robili to w zabawny i prosty sposób i to właśnie sprawiło, że przedstawienie było bardzo czytelne dla uczniów.

Dzięki temu występowi uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych. Aktorzy posługiwali się bardzo prostym językiem, dlatego rozumienie treści nie sprawiało widzom większego problemu. Co więcej, była to dobra okazja, by także nauczyć się kilku słówek czy zwrotów, gdyż artyści w dobitny sposób tłumaczyli trudne wyrażenia. W czasie przedstawienia odbywały się liczne quizy z wiedzy o Wielkiej Brytanii czy znanych brytyjskich osobistościach. Uczniowie mogli brać także aktywny udział w przedstawieniu i pomagać aktorom na scenie, przebierając się za różne postaci.

Przedstawienie jest godne polecenia, gdyż w krótkim czasie można było poznać historię, poćwiczyć sprawność językową i miło spędzić czas. Humorystyczne scenki bawiły uczniów i nauczycieli do łez, a lekkość gry aktorów sprawiała, że każdy z ciekawością wsłuchiwał się w występ. Aktorzy pokazali, że historia nie musi być wcale nudna, tylko wystarczy znaleźć sposób, by ją przekazać. Czy było warto wybrać się na przedstawienie? To była naprawdę bardzo fascynująca lekcja i pewnie dla niektórych uczniów kompletnie nowe doświadczenie. Nieczęsto zdarzają się takie występy w języku angielskim, a już na pewno nie zawsze z tak świetnymi aktorami, którzy sprawiają, że cała sala pęka ze śmiechu. Z pewnością w przyszłym roku grupa znowu zagości u nas w szkole, dlatego warto się zastanowić nad wybraniem się na przedstawienie. Polecamy!