15.02.2018, autor: Laura Bryk

Happy Pancake Day

13 lutego obchodziliśmy po raz pierwszy w naszej szkole ,,Pancake Day” czyli Dzień Naleśnika.

Pancake Day, Shrove Tuesday czy Pancake Tuesday - nazw jest wiele, ale wszystkie oznaczają jedno - Dzień Naleśnika.

W krajach anglojęzycznych jest to odpowiednik polskiego Tłustego Czwartku i zwiastuje rozpoczęcie Wielkiego Postu. Ma on miejsce dzień przed Środą Popielcową. Tego dnia głównym posiłkiem są naleśniki. Są one używane do zabaw takich jak ,,Pancake race" czy ,,Pancake toss".

Obchody w naszej szkole zwieńczone zostały ucztą naleśnikową. Klasa 2G pod kierunkiem p. Luizy Karwan przygotowała kawiarenkę, wszyscy uczniowie mogli skosztować pysznych naleśników pod różną postacią.

Zebrane pieniądze zostały przekazane Samorządowi Uczniowskiemu szkoły.

 

To był bardzo słodki dzień!