29.09.2013, autor: M. Twardziszewska

Gra miejska

W piątkowe popołudnie grupa uczniów naszej szkoły wyruszyła na spacer (w niektórych przypadkach raczej bieg) po Zamościu. Wszystko zaczęło się jeszcze w ubiegłym roku szkolnym. Klasa 3e (obecnie) w ramach projektu Spacer po Zamościu przygotowała grę miejską. Liderem zespołu była Diana Tytoń, spośród szczególnie zaangażowanych w tworzenie projektu należy wymienić: 

Katarzynę Kostrubiec, Karolinę Kamińską, Katarzynę Matyjankę, Kamila Kossaka, Agnieszkę Kawkę, Natalię Puchacz, Alicję Ćmiel, Karolinę Bogucką, Kingę Piwińską i Klaudię Nizioł. W przeprowadzenie gry w terenie zaangażowali się wszyscy uczniowie tej klasy.

Nasza gra miała dwie formy: planszową, przygotowaną na dni otwarte (21.03.2013) i formę spaceru po mieście (24 i 27.09). Zadania zostały przygotowane dla pięciu drużyn, sprawdzały znajomość historii i kultury naszego miasta, ale nie tylko, niektóre wskazówki zapisane były w formie zadań matematycznych, żeby odpowiedzieć na inne należało sięgnąć do Lalki B. Prusa, Potopu H. Sienkiewicza lub powieści Piotra Szewca. Każda grupa podążała według wskazówek zamieszczonych w kolejnych kopertach. Żeby odpowiedzieć na pytanie należało najpierw odnaleźć osobę, która w oznaczonym miejscu trzymała kopertę z zagadką i adresem, pod który należało się udać, aby odnaleźć kolejną kopertę.

 

Tu przydała się i dobra orientacja w terenie, i znajomość miasta, ściślej mówiąc starówki. Gra rozpoczęła się przed ratuszem, zakończyła przed I LO. 

Nasza gra została przeprowadzona w dwóch turach. W pierwszej, która miała miejsce 24.09, wzięli udział studenci WSZiA z Ukrainy.

 

W drugiej 27.09 uczniowie naszej szkoły. Spośród naszych drużyn zwyciężyła grupa chłopców z klasy 2 c w składzie: Jan Fiuk, Tomasz Kostrzewski, Mateusz Pelc i Stanisław Smutniak. Serdecznie gratulujemy!!!

 

Osoby odpowiedzialne za realizację projektu: Piotr Linek, Monika Borowska, Krzysztof Linek, Halina Pilszczek, Małgorzata Twardziszewska.