29.10.2015, autor: K. Kołaszewski

Goście z Ukrainy

28.10.2015 r. gościliśmy w I LO uczniów z Ukrainy, a dokładniej mówiąc z Równego oraz Mościsk - przyjechali oni w ramach VI Polonijnego Festiwalu Sportu Powszechnego, którego organizatorem był Międzyszkolny Klub Sportowy "Padwa" w Zamościu.

Prócz zwiedzania Zamościa i Zwierzyńca oraz spotkania z Prezydentem znaleźli oni czas na wizytę w naszej szkole. Po uroczystym powitaniu nasi koledzy mieli okazję zobaczyć część artystyczną przygotowaną na obchody Dnia Edukacji Narodowej przez naszą utalentowaną młodzież pod kierownictwem pani prof. Krystyny Kamińskiej oraz pani prof. Magdaleny Lis. Jak sami potem mówili, montaż słowno-muzyczny bardzo im się podobał. Następnie, podzieleni na 3 grupy, zostali oni oprowadzeni po naszym pięknym liceum przez Kacpra Kołaszewskiego i Sylwię Nawrocką, Mariusza Leśniaka i Kasię Linek oraz przez Huberta Kukułowicza i Michała Wójtowicza. Począwszy od sali numer 1, przez salę fizyczną aż do dziedzińca uczniowie z zagranicy  mieli okazję poznać niemalże każdy zakamarek naszej szkoły. Udało się również zrobić spontaniczne zdjęcie z Sąsiadami.