11.06.2019, autor: M. Podolak

Finaliści VII edycji Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu

W dniu 7 czerwca 2019 roku w Warszawie odbył się Wielki Finał VII edycji Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu.

Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu to jedna z największych kuźni młodzieżowych projektów społecznych. Zachęca uczestników, aby przeszli od narzekania do działania i zaangażowali się w realizację projektów na rzecz lokalnych społeczności. Akademia chce przekonać młodych ludzi, że miłość do Ojczyzny nie jest niczym wstydliwym ani archaicznym i zachęcić by stali się bardziej świadomymi obywatelami.

W finałowej gali udział wzięli uczniowie klasy I h/Aleksandra Szuwara, Natalia Romańczuk, Sabina Czopek, Marta Bochniak, Kamila Szala, Sylwia Niezgoda, Dominika Solak, Kamil Radliński, Mateusz Sroczyński, Jakub Barczuk/ z opiekunem p. Agnieszką Niańko.  Młodzież z naszej szkoły przedstawiła projekt społeczny "Wsiadamy w przyszłość - przystanki na miarę XXI wieku", który został bardzo pochlebnie oceniony. Nasze Liceum znalazło się w ścisłym finale, do którego zakwalifikowało się tylko 5 szkół z całej Polski. 

 

Ostatecznie projekt zajął II miejsce.

Uczniowie naszej szkoły otrzymali wyróżnienie za "...fantastyczny projekt, w którym widać było jak trudną ścieżkę przeszliście, aby projekt zaistniał w przestrzeni publicznej..."- jak stwierdził prezes Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu. 

 

https://pl-pl.facebook.com/AkademiaNP/videos/841476719539470/

Serdecznie gratulujemy! Mamy nadzieję, że już niebawem projekt zostanie zrealizowany /uzyskał akceptację władz miejskich/ i wyraźnie poprawi się zarówno estetyka, jak i komfort korzystania z przystanków komunikacji miejskiej.

 

Być może będą wyglądać jak na poniższej wizualizacji.